طراحی خلاقانه کارت ویزیت !

در این مقاله می خواهیم با شما چند نمونه کار خلاق در زمینه طراحی کارت ویزیت یا همان business card  را ببینیم . کارت ویزیت یا همان هویت قابل انتقال مجموعه شما . کارتی که می تواند در بسیاری از جلسات آشنایی ، محافل ، رویدادها ، نشستها و … کمکی شایانی را برای بمنظور رساندن سریع از هویت کسب و کار شما ، یاری رسان باشد.

این شاید مجموعه ای کوچکی از ایده های طراحان خوش ذوق باشد  ولی در آینده نزدیک سعی بر این داریم تا آثار بهتر و بیشتری در این زمینه به شما خوانندگان عزیز ارائه نماییم. باشد که این مقاله بتواند نگاه و عمق دید هنری شما را برای انتخاب طراح مجموعه تان و یا خلق آثارتان وسعت و یاری بخشد. در ضمن شما همواره میتوانید ایده های خود را با ترسیم ایده در میان بگذارید تا شاهد به تصویر کشیدن ایده ها باشیم.

کارت ویزیت چیست ؟ 

در گام اول برای هر کسب و کاری داشتن کارت ویزیت برای شناساندن اولیه هویت یک سازمان ، فرد و یا یک خدمت در اولین برخورد با مخاطب بکار می آید . کارت ویزیت در حقیقت نشانه کوچکی از مجموعه شما و یا خود فرد شما بحساب می آید . کارت ویزیت در واقع ابتدایی ترین نشانه در کسب و کار شما می باشد که فرد پس از اولین جلسه آشنایی ، با خود به همراه میبرد و حقیقت کار شما پس از ترک جلسه ، بدست مخاطب هدف سپرده میشود .

تاریخچه کارت ویزیت به آنجا برمی گردد که شاهزادگان و اشراف زادگان برای دیدار با اشخاص مهم ، کاغذ یا پوستینی را جلوتر برای شخص ملاقات شونده، می فرستادند تا خود را به او معرفی کنند ، از سوابق اشرافزادگی خود نوشته و قرار رسمی ملاقات را با او بگذارند. در واقع این همان تعامل اول با مخاطب بوده که شخص ملاقات کننده از خود به مخاطب ارائه می داده است و اهمیت معرفی ابتدایی را نشان میدهد.

اکنون ما طراحانی را میبینیم که با خلق و ایجاد تصاویر و ایده های خلافانه سعی بر ایجاد طرحی نو و ماندگار می باشند . طرح کارت ویزیت هر چقدر منطقی  و ساده تر باشد می تواند در ذهن ماندگاری بیشتری را داشته باشد . ارتباط مستقیم طرح و کسب و کار شما هرچقدر نزدیک تر باشد می تواند حس بهتری را به مخاطب القاء کند و این یکی از موضوعات و تکنیکهای مهم در طراحی کارت ویزیت می باشد .

استفاده از هارمونی رنگ در طراحی کارت ویزیت ، استفاده از طراحی حرفه ای لوگو ، محتوای کوتاه و مناسب ، کیفیت و روش چاپ مرتبط و همچنین استفاده از کاغذ مناسب در بدست آوردن هویت بصیری و هدف اصلی که همان برندینگ اولیه می باشد میتواند کمک رسان و مثمر ثمر قرار بگیرد.

در زیر به 70 تا از بهترین و خلاقانه ترین کارت ویزیت های طراحی شده می پردازیم .

طراحی کارت ویزیت خلافانه

طراحی کارت ویزیت خلافانه

5/5 ( 1 نظر )
وحید ولی زاده هستم. گرافیست و ایده پرداز ، علاقه‌مند به حوزه‌های تکنولوژی های جدید و ترند های طراحی شاغل در بخش مدیریت هنری دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته ارتباط تصویری در دسته تجربیات و نمونه کارهای شخصی و در مورد تجربیاتم در کار نوشته‌ام و خواهم نوشت.

وحید ولی زاده هستم.
گرافیست و ایده پرداز ، دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته ارتباط تصویری
Graphic Designer | free lancer in house

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست